Magyar sikerprodukció nyitja A Dal 2018 adásait

A Recirquel Társulat nemzetközi sikerű produkciója nyitotta meg A Dal 2018 második válogatóját január 27-én. A verseny harmadik válogatója, az elődöntők és a döntő adásainak nyitányaként is különleges, az elmúlt években a világ legnagyobb fesztiváljain és színházaiban szakmai és közönségsikert aratott újcirkusz-előadásból láthatnak ízelítőt a nézők.

© Kaszner Nikolett

Az első magyar újcirkusz társulat előadásai az elmúlt években a világ számos nagy színházában és fesztiválján arattak hatalmas közönségsikert, most A DAL felkérésére a Recirquel produkciói nyitják a televíziós verseny 2018-as sorozatának adásait. A társulat látványos show-elemekkel gazdagított produkcióiban a hazai cirkuszi hagyományokat tánc- és színházművészeti műfajokkal ötvözi, az előadásokban a cirkuszi trükkök mellett hangsúlyos szerepet kap a történetmesélés, és az érzelmek kifejezése.

A DAL 2018 adásait megnyitó néhány perces előadásokban nézők ízelítőt kaphatnak az újcirkusz-műfaj elemeiből, a színpadon többféle cirkuszi zsánerszám – levegőakrobatika, lengőrúd és lábzsonglőr számok, handvoltige, handstand – is látható lesz. A fellépések során a Recirquel nemzetközi sikerű előadásainak átdolgozott jeleneteit, vagy kifejezetten A Dal-ba komponált, egyedi produkciókat tekinthet meg a közönség. A produkciók közt helyet kap a budapesti vizes világbajnokság zárógáláján bemutatott monumentális előadás levegőképének átdolgozott változata, valamint a Párizs Éjjel című előadás egyik jelenete, amely tavaly nyáron a világ legnagyobb fesztiválján, az Edinburgh Fringe-en – a szakma és a kritikusok körében is nagy sikert aratott.

© Kaszner Nikolett

„A Dal az egyik legnagyobb érdeklődéssel kísért showműsor hazánkban, hiszen adásonként több mint egymillió néző várja kíváncsian, melyik lesz a legjobb dal Magyarországon. Ez kiváló alkalom arra, hogy emlékeztessük magunkat, mi magyarok az előadó-művészet más ágaiban is nagyot tudunk alkotni, büszkék lehetünk az értékeinkre” – mondta Vági Bence. A Recirquel alapítóművészeti vezetője hozzátette, a társulat missziója az, hogy az évszázados tradícióval bíró, hazai cirkuszművészetet egy picit újragondolva, más megközelítést alkalmazva újra feltegye a világtérképre.

A Dal 2018 adásait követően a Recirquel tavasszal többek közt Spanyolországban, Norvégiában és Franciaországban is fellép majd, a társulat egész estés produkciói továbbá folyamatosan láthatók a budapesti Müpában.

A január 27-i, második válogatón bemutatott produkció ide kattintva tekinthető meg:

Kulisszatitkok:

A Recirquel Újcirkusz Társulatról
Recirquel Újcirkusz Társulat Vági Bence rendező-koreográfus vezetésével magyar artistákból alakult 2012-ben Budapesten. A társulat öt egész estés nagyszínpadi produkciója – Cirkusz az Éjszakában, A Meztelen Bohóc, Párizs Éjjel, Non Solus, illetve az Adieu! – a bemutatók óta telt házzal fut a budapesti Müpában. A Recirquel nemzetközi karrierje 2014-ben vette kezdetét, a társulat mára az európai és tengerentúli színházak rendszeres fellépője Franciaországtól Hollandián és Kolumbián át Chiléig. Vági Bence és a Recirquel Társulat 2017-ben felkérést kapott a 17. FINA Világbajnokság Záróünnepségén látható monumentális produkció, a Csodaszarvas legendája megrendezésére, amelyben a több mint 200 artista és táncos lépett színpadra a világ 18 országából.
A Társulat küldetésének tekinti, hogy az évszázados hazai cirkuszművészeti tradíciókra és szaktudásra épülő, új, közép-kelet-európai – magyar újcirkusz irányzatot itthon és a világban egyaránt népszerűvé tegye. A Recirquel fennállása óta mintegy 300 előadást tartott, amelyet több mint 150 ezren láttak világszerte.
A magyar előadóművészeti életben az újcirkusz, mint új művészeti ág a Recirquel születésével jelent meg. A társulat állandó alkotócsoportjának célja olyan egész estés nagyszínpadi produkciók megírása, kitalálása és megvalósítása, amelyben a műhöz szerzett zene, látványvilág a cirkuszművészetet egy új, és absztrakt kifejező mozgásművészetté formálja, így létrehozva egy történetet elbeszélő újcirkusz előadást.
A Recirquel produkcióiban a klasszikus artistatechnika mellett ezért fontos szerepet foglal el a tánc- és a színészmesterség, valamint a látványvilág és az egyedileg komponált élőzene. A sajátos kelet-európai cirkuszi műfaj zenei világát Sárik Péter zongoraművész, zeneszerző alkotta meg. Az előadásokban továbbá nagy hangsúlyt kapnak a hazánkban még kevéssé ismert társművészeti ágak – a maszk és smink illetve a hajszobrászat alkotásai is.
Forrás: Recirquel Újcirkusz Társulat
,