Medgyesi Konstantin könyvbemutatója a Fekete házban

Néhány hete jelent meg Medgyesi Konstantin, a Móra Ferenc Múzeum történészének új könyve „Apagyilkosság – Kádár János és Grósz Károly küzdelme” címmel. A kötetet november 24-én, csütörtökön 18 órakor mutatják be a szegedi Fekete házban.

Kádár János és Grósz Károly kapcsolatáról, küzdelmeiről szól Medgyesi Konstantin új könyve. A Móra Ferenc Múzeum történészének kötetét a Rubicon-estek keretében mutatják be a szegedi Fekete házban november 24-én, csütörtökön 18 órakor. A szerzővel Péterfi Gábor, a Rubicon Intézet főmunkatársa beszélget.

A kötet végig követi Grósz Károly politikai felemelkedését, megismerjük életének és politikai tevékenységének kevésbé ismert oldalait. Visszaemlékezők segítségével, korábbi kutatások eredményeinek elemzésével derít fényt a szerző izgalmas összefüggésekre, a Kádár és Grósz közötti, néhol szinte baráti, néhol pedig elhidegült kapcsolatra.

Az eseményen a részvétel díjtalan.