Iskola, műhely, közösség…

Szerző: Böjtös Kinga

Már csak emlékeink maradtak a nyárból, s vele a hosszú iskolai vakációból. A nebulók közül ki lelkesen, ki kevésbé motiváltan kezdi az új tanévet. Most egy olyan művészeti iskolát és műhelyt mutatunk be, aminek közösségéhez öröm tartozni, s melynek szakmai hitelességét az alapítók személye garantálja. Ahol koccintással és házi lepénnyel indul a tanév, melynek dolgos hétköznapjait közös tárlatok, szalonestek és múzeumlátogatások tarkítják. Az év vége a direktor kerti partiján zárul, majd közös nyári alkotótáborba vonul el tanár és tanítvány, közösen…

Fotó forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely

Fotó forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Fotó forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely

Fotó forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely

Mert Nagy Gábor, Munkácsy-díjas képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszékének nyugalmazott tanára és felesége, Nádas Alexandra Barcsay-díjas grafikusművész csodás vidéki birtokukat hagyják maguk mögött hetente négyszer, hogy beautózzanak a benzingőzös pesti belvárosba.

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Nagy Gábor, Nádas Alexandra – Fotó forrása: Vizitkártya blog

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Fotó forrása: Vizitkártya blog

Ilyenkor átmenetileg abbamarad az alkotómunka az ódon kovácsműhelyből született hangulatos műtermükben, ahol a soron következő kiállítások festményei készülnek épp.

Hisz elsők a tanítványok, akik már rajzmappával  felszerelkezve gyülekeznek a Rákóczi tér egyik szép bérházának körfolyosóján, a NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely ajtaja előtt.

Az idén hat éve működő magániskola kurzusairól, a képzés lényegéről és jellegéről így mesélnek az alapító művészek:

Hagyományos festészeti, grafikai technikákat oktatunk kezdőknek és haladóknak, laikusoknak és felsőoktatásba szakiskolákba készülőknek. Külön felvételi előkészítő csoportot is indítunk minden évben, ahol speciálisan a szakirányú egyetemi/ főiskolai/ gimnáziumi felvételik elvárásainak megfelelően készítjük föl tanulóinkat – évek óta nagy sikerrel. Modell utáni portré- és aktrajz, tárgyábrázolás, szakmai kurzusok, és szakmai bemutatók, kiállítások is szerepelnek programunkban.

Legfontosabb, hogy személyre szabott program alapján tanítunk, kis létszámú csoportokban. Számunkra az emberi és szakmai értékek egyaránt fontosak, a személyes kapcsolat és a közös műhelymunka határozza meg iskolánk alap hangulatát.

Diákjainknak – akiket 11-12 éves kortól fogadunk Műhelyünkben – a rajzoláson, festészeten túl meg tudjuk mutatni azokat a technikai fogásokat, amivel a régi mesterek is dolgoztak. Egy közös műhelymunka, egy technikai bemutató, a festékek illata és az anyagok közelsége, a présgépek használata, remélhetőleg mély nyomokat és maradandó élményt hagynak az idelátogató illetve itt dolgozó tanulókban (gyerekekben, felnőttekben).

Célunk, és elképzelésünk, az, hogy a régi festészeti, sokszorosító grafikai, rajzi eljárásokat népszerűsítsük, illetve a művészi grafikai nyomatok hátországával ismertessük meg a laikusokat, tanulni vágyókat, profikat, diákokat, és minden olyan érdeklődőt, aki műhelymunka folyamán, vagy akár csak szalon-rendezvényeken közelebb szeretne kerülni ehhez a gyönyörű szakmához.

Fotó forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely

Fotó forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely

[Galleries 402 not found]

NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely, 1084 Budapest, Német utca 2.
https://www.facebook.com/nanartgrafika/
http://nanart.freewb.hu/

Fotók forrása: NaN-art Rajztanoda és Grafikai Műhely, Vizitkártya blog
,