Április 8-án megjelenik Gabi Gleichmann családregénye, A halhatatlanság elixírje! A szerző a Könyvfesztivál idején Budapestre látogat!

Könyvbemutató és dedikálás a XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon

Április 20-án, szombaton 15-16 óráig
A halhatatlanság elixírje – Beszélgetés Gabi Gleichmann regényéről

Résztvevők: Gabi Gleichmann, Papolczy Péter műfordító
Moderátor: Mészáros Antónia újságíró
(Millenáris B épület – Márai Sándor terem, 1024 Budapest, Kis Rókus u. 16–20.)

Április 20-án, szombaton 16-17 óráig
Gabi Gleichmann dedikál (Millenáris B épület – Athenaeum-Líra stand, B19)

A halhatatlanság elixírje
Fordította: Papolczy Péter
36 generáció vérrel és szenvedéllyel teli krónikája

Gabi GleichmannA Spinoza család az ősidőktől fogva zsidó volt, talán inkább a körülményeknek, mint a meggyőződésüknek következményeként. Egy váratlan felfedezést követően a család egyik tagjának birtokába kerül az örök élet receptje, ami isteni adomány, de ördögi örökség is egyben. Ari Spinoza az utolsó sarj, kezében a múlt és a jövő: 36 generáció mágikus, vérrel és szenvedéllyel teli krónikája. Ősöké, akik ott voltak Európa történelmének legfontosabb pillanatainál, és döbbenetes titkok ismerői.

A halhatatlanság elixírje egyszerre torokszorító és humoros családregény az emlékezés erejéről, és mindazokról, akik leigázhatták volna a halált, de megelégedtek az örökkévalósággal…

Részlet a kötetből

„Beleszédülök, ha eszembe jut a letűnt korok eseményeinek szövevényes hálója, amely kihatott az én életemre. Egy leoni rabbi fiatal fia találkozik Mózessel, egy lelkiismeretlen granadai orvos megmérgezi uralkodóját, egy bolygó zsidó, aki több mint háromszázötven éven át orránál fogva vezeti a halált, egy paranoiás amszterdami filozófus, egy könyvszerető párizsi ügyvéd és tudásra szomjazó leánya, valamint két különleges fia – ezek a múltbéli emberek, akiket a nagyonnagybátyám magukkal ragadó meséi keltettek életre a gyerekkorunkban, talán jobban formálták az énemet, mint anyám és apám, akik mindig távolinak és megközelíthetetlennek tűntek.”

„A családunkban senki sem beszélt szívesen arról, ami a háború éveiben történt. Sashával bármikor kérdeztünk arról az időszakról, a felnőttek leszegett fejjel a padlót bámulták, és kínos csend állt be.”

Gabi Gleichmann

G. GleichmannGabi Gleichmann 1954-ben született Budapesten. Tízévesen szüleivel Svédországba költözött, ahol később filozófiát és irodalmat tanult. A 90-es években prominens kulturális újságíróként dolgozott, majd négy éven át (1990-94) a svéd PEN elnöke volt. Jelenleg feleségével és fiaival Norvégiában él, irodalomkritikus és az Agora Kiadó vezetője, többek között Nádas Péter műveit jelenteti meg norvég nyelven.
Első regénye, A halhatatlanság elixírje hetek alatt bestseller lett, több mint 14 országban jelenik meg a norvég kiadást követően.

Idézetek a szerzőtől

„Az ember megtanulja, mi kell ahhoz, hogy emberek legyünk. Magyarországon a kommunizmus alatt mindenről hazudtak, csak a focieredményeket nem tudták meghamisítani. Mégis jó volt ebben a hazugságdiktatúrában felnőni, mert megtanultam felismerni és értékelni az igazságot, amit megtaláltam az olyan klasszikusokban, mint az Ezeregyéjszaka meséi vagy Marcel Proust-tól Az eltűnt idő nyomában.” – Berlingske

„A regényem és Ari Spinoza elbeszélése egy pici darabka a zsidók és az európaiak közös meséjének nagy kirakósában, és nagyon is elképzelhető, hogy további kétszázötven évbe telik, mire az utolsó darabka is a helyére kerül, és kirakjuk a képet, de minden erőmmel hozzá akarok járulni ehhez.” – Berlingske

Nemzetközi sajtóvisszhang

A halhatatlanság elixírje kilencszáz éven át követi a Spinoza család harminchat nemzedékét. A család tagjai – gyakran mágikus erők segítségével – közvetlen kapcsolatba kerülnek szinte minden kultúrtörténeti fordulóponttal és politikai drámával Európában, és híres filozófusok, tudósok, papok, királyok, császárok és hóhérok, mint Hitler és Sztálin személyesen is színre lépnek. Amolyan illusztrált klasszikus regény, komoly és népszerű irodalmi elemekben egyaránt gazdag történelemábrázolás.” – Marie Tetzlaff, Politiken

„Gabi Gleichmann mesés és lebilincselő családi krónikát írt Európa és egy zsidó család vérzivataros történetéről.” – Merete Reinholdt, Berlingske

Forrás: Athenaeum Kiadó